Urmărește Croația U21 vs România U21 online: canal TV și streaming live pentru Euro 2023 U21

Croația U21

Croația U-21 și România U-21 vor încheia Campionatul European UEFA Under-21 2023 Într-un meci de cauciuc mort pe Stadionul Steaua, marți.

Ambele echipe au remizat ultimele meciuri. Olanda s-a împărțit vineri cu Portugalia, scor 1-1. Mijlocașul Valencia Andre Almeida a adus Portugalia în avantaj cu un voleu inteligent în minutul 20, înainte ca atacantul de la Ajax, Brian Broby, să egaleze cu 12 minute rămase.

Între timp, Georgia a împărțit prada într-un egal 2-2 cu Belgia și și-a arătat tenacitatea revenind de la două goluri în jos la pauză. Maxime de Kuiper a spart jocul în minutul 15 pentru tinerii diavoli, înainte de a transforma o salvare pentru Argy Ramazani în minutul 38.

Georgia a avut un sprijin puternic în spatele lor, după cum au urmărit peste 41.000 de fani (un record pentru Campionatul Euro U-21). Înlocuitorii din a doua repriză Georgi Tsitashvili și Georgi Goiliashvili au găsit plasa pentru a-i ajuta pe Crusaders să marcheze al doilea scor surpriză al turneului.

La egalitate, Georgia a fost în fruntea grupei A cu patru puncte din două meciuri. Între timp, Olanda este pe locul trei cu două puncte.

Croația U21 vs România U21: canal TV și streaming live

Croaţia: HRT 2
Egipt: TOD, beIN Sports Premium 2, beIN SPORTS CONNECT, beIN Sports English 2
Franţa: Gratuit, beIN Sports 2, beIN SPORTS CONNECT
Germania: ran.de
Grecia: ERT Sports